*** Aktuality ***

Lví brána

By | Novinky | No Comments

Milí přátelé, 

8.8.2021 se otevírá galaktický kanál, umožňující karmické vyrovnání a navýšení rovnováhy mužského a ženského principu. Lví brána přináší otevření silné mužské energie, plně obsahující prosazení se v barvách Slunce a principu Síria.

Novoluní ve Lvu, které se s tímto časem pojí, umožňuje přijetí ženské energie síly, lásky a tvořivosti. Z velké části ukončující programy karmy, zahrnující nalezení a pochopení sama sebe. Důležitým poznatkem je pochopení sama sebe jako člověka.

Datum 8.8. činí dvojnásobné navýšení vnitřní síly za předpokladu, že jsme ochotni připustit existenci již neexistujících vzorců karmy ve vyšším stavu vědomí. Čas k možnosti aktivace DNA, hojnosti, vnitřní síle a uvolnění nových realit, programů i kódů.  

Uvědomte si jej a prožijte k napojení na silný energetický portál uprostřed přírody či ve svém vlastním harmonickém prostředí.

S láskou Silvia

LETNÍ SLUNOVRAT

By | Novinky | No Comments

Milí přátelé,

v pondělí 21.6. v 5.32 hodin bude probíhat Letní slunovrat.
Je to čas přesně uprostřed roku, nejdelší den v roce a nejkratší noc, kdy slunce svítí nejvíce.
Den, kdy je intenzita světla největší, a tudíž všechny stíny nejkratší.

Svátek vody a ohně, oslava života, a především oslava mužské a ženské energie.

Tentokrát se nebudeme společně spojovat v meditaci, nechám na každém z vás, abyste si tento okamžik prožili sami se sebou.
Jelikož slunovrat bude procházet v 5.32 hodin, je vhodné udělat čas brzy ráno, či den předem. Zvolte si vhodné místo, nejlépe v přírodě v možnosti posezení či postavení přímo čelem k vycházejícímu slunci. Ruce mějte rozevřené a dlaněmi otočené ke slunci.
Dlaně jsou prodloužená srdeční čakra a vy tak jimi budete moci aktivovat toto své silové centrum.

Ze svíček si zvolte zlatou-barvu mocného Slunce nebo modrou, zastupující element vody.

Zlatá či žlutá svíce vás pomůže, stejně jako Slunce, očistit od všeho a dát novou sílu.
Modrá svíce, stejně jako voda, vám pomůže nastavit novou cestu.  
Můžete si provést i rituál s vodou-pokud máte ve své blízkosti možnost vody-řeky, moře, potoka, proti proudu řeky, z vás bude odebírat negace. Po směru vás nabije novou energií. Moře samotné očišťuje, neboť voda v něm je slaná a sůl je čistící.


Uvědomte si, jak silný okamžik je vám v přítomnosti. Naši předkové silně ctili čas Slunovratu a Slunce, připomínal jim nastávající úrodu, sytost a hojnost.

Z Bohů byli oslavování Bohyně Živa a Bůh Veles. Živa, s letními květy, klasy v náručí, voňavá
a poskytující obživu. Poskytovala lidem rady, jak mají zrno uchovávat na další rok. K jejím svátkům patří například dožínky.
Výrazné oslavy, spojené se slunovratem bylo pálení ohňů, obřadní koupele a souboje o slaměnou figuru.

Připomeňte si Oslavu života s bohyní Živou v nás s možností Žití a Naděje v něj.


Prožijte si tento silný okamžik v přírodě, u vody, v lese, prostě tam, kde se budete cítit dobře. 

Přeji vám všem krásné zastavení v okamžiku roku, který vám připomene sílu přírody, Slunce, Života
a příjemně strávené nastávající léto….

S láskou a požehnáním

Silvia

ÚPLNĚK VE ŠTÍRU

By | Novinky | No Comments

Jeden z nejsilnějších úplňků v roce. Štíří energie přináší na scénu života sexualitu, skryté emoce, 

Úplněk je ukončování všeho starého, dává možnost podvědomí, uvolnit strachy, obavy. Ve štířích energiích je ještě silnější, ale i zranitelnější. Nechej odejít staré vrstvy, vše, co ti již neslouží, odevzdávej emoce, které mohou být až vyhrocené, ničivé. Pocity viny, ublíženosti a osamocení.

Úplněk je doba odpouštění, uvolňování a usmíření sám se sebou. Neboť my sami jsem tím, kdo dávám možnosti života kupředu jíti. 

Tato Luna je bolestivá, emoční, štíří, proto si opatrujte v tento den, ale i den před ním a po něm, své pohlavní orgány a močové cesty, které budou pod jejím vlivem.

Naopak, můžete si uzdravit své vztahy, ať již sami k sobě nebo ke svému okolí, partnerům, rodičům, dětem, kolegům či vztahům na planetární úrovni…

Udělejte si prostor sami v sobě i okolo sebe, kde se můžete zamyslet nad svým životem a začít ho měnit od základů. 

Meditace

By | Novinky | No Comments

FILIPOJAKUBSKÉ NOCI

Milí přátelé, 

v podvečer Filipojakubské noci, přináší ochrannou energii, síla ohně, která je na vzestupu jara.

Zvu vás k dálkové meditaci do magického kruhu v předvečer prvního máje. Vstupte do probouzející se přírody v představách mimořádné magické síly, s níž můžete vstoupit s odhodlaností do života. 
Filipojakubská noc Vás nabije stoupající energií a odvahou, jít dál…

30.4.2021 v 19.30
Cena 350,-Kč

Svatý Jiří

By | Novinky | No Comments

Moji milí, 

ať už jste milovníci historie, příběhů a historických skutečností, ráda bych si s vámi připomněla historickou osobnost, jehož svátek nás teď v sobotu čeká. Není to nikdo jiný než Svatý Jiří. Vzpomeňme alespoň krátkou meditací na rytíře z Kappadokie, proslulého svojí vírou, ctí a nesmírnou odvahou, který se nebál čelit svému osudu, a jako mučedník, si za svoji krutou smrt, získal úctu a obdiv lidu.

Mějme, prosím, na paměti, že v této těžké době potřebujeme tyto statečné hrdiny, jejich legendy a jejich odkazy neustále připomínat, neb nám pomáhají pochopit, že vždycky se dá najít světlo na konci tunelu. Dodávají nám sílu a energii. 

Probuďte v sobě lepší a silnější já, lépe tak budete čelit nástrahám, které na nás všude čekají. 

Buďte zdraví a šťastní.

Vaše Silvia.

Meditace Mezivstupu

By | Novinky | No Comments

Milí přátelé,
srdečně Vás zvu k dálkové Meditaci Mezivstupu. Tento čas je Vám otevřen mezi časem Jarní rovnodennosti a Velikonocemi, k rozprostření nových možností života.
Vstupte se mnou, den před Velkým pátkem 1.4.2021 v 19.30 do meditace a spojte svá srdce s energií těchto důležitých dní. 

V případě Vašeho zájmu mi napište, ráda se s Vámi propojím.

S láskou Silvia

By | Novinky | No Comments

Moji milí,

v nadcházejícím týdnu, prosím, vzpomeňme na poslední dny Kristova pozemského života. 

Pašijový týden začíná Modrým či chcete-li Žlutým pondělím, podle lidových  tradic a zvyků bychom si doma měli hezky uklidit. Zkusme se zamyslet a takzvaně si uklidit i ve své mysli a ve svém těle. Využijme čas třeba již při zmíněném úklidu, pochvalme se za věci, které se nám v uplynulém čase povedly a naopak zapřemýšlejme, co bychom mohli udělat lépe či jinak. Vy sami i vaše rodiny takové zamyšlení určitě ocení. 

Na Šedivé úterý chytněte smeták a vymeťte z vašich domovů všechny pavučiny, které najdete. A zkuste ty pavučiny vymést i ze své mysli. Prožijte ráno s krátkou meditací nebo jen vypijte šálek čaje u okna a pozorujte východ slunce.

Na Škaredou středu se snažte nemračit, buďte dobře naladění, buďte milí a vstřícní, vyplatí se vám to. Lidé, kterými budete obklopeni, si z vás jistě vezmou dobrý příklad. Společnými silami přiveďme na svět dobro.Vypracujte si těsto a upečte Jidášky

Zelený čtvrtek začněte den vydatnou studenou sprchou a dobrou snídaní s Jidášky pokapaných medem. Kostelní zvony z celé země odlétají do Říma, nastává ticho. Nahraďte si jejich mocný zvuk vaší oblíbenou hudbou a pusťte si ji malinko hlasitěji než máte běžně ve zvyku. Přes den jezte střídmě, hlavně zeleninu či luštěniny, hlavně špenát.

Na Velký pátek si vyzdobte svůj domov květinami, zdržujte se hluku a dopřejte si tichou modlitbu či meditaci.  Studená sprcha či otužování v kádi či potoce vás příjemně probere, očistí tělo i ducha. V tento den mohou mít vaše motliby, přání či věštba větší účinek. Modleme se za naše blízké, za jejich rodiny, myslete na všechny, kteří tu mohou být s vámi a přejte jim štěstí a lásku.

Bílá sobota je ve znamení příprav na Kristovo zmrtvýchvstání. Rozezvoní se kostelní zvony a vy si můžete zazpívat. Zapalte si vaši oblíbenou vonnou svíčku, dejte si dobrou kávu nebo jemný bylinkový čaj. Dopřejte si příjemnou procházku ve vašem oblíbeném svetru či kabátu. Společně s vaší rodinou si upečte Velikonočního beránka.

Boží hod velikonoční je dnem, kdy za svítání vstal Kristus z mrtvých. Organizují se slavnostní mše, oslavuje se. Kostely zní tóny zpěvu Aleluja. Svatý Otec pronáší své požehnání Urbi et Orbi a my všichni bychom měli usednout k slavnostnímu obědu. Dopřejme si malé rozjímání se sklenkou vína. Buďme sami se sebou, se svými myšlenkami, snažme se otevřít novým začátkům. Na chvilku zapomeňme na všechno špatné, co nás v poslední době potkalo.  Buďme vděčni za život, který nám byl dán a snažme se každý další den býti lepším člověkem.

Přeji vám z celého srdce krásné Velikonoce.

Veselé Velikonoce

Jarní rovnodennost

By | Novinky | No Comments

Moji milí,

v nadcházejícím, nádherném, jarním období nás čeká malý svátek, takové krásné a důležité vítězství světla nad tmou. Ano, máte pravdu, nemyslím nic jiného než jarní rovnodennost. 

Energetizující a pozitivní období, kdy se můžeme konečně nadechnout, kdy můžeme začít čerpat sílu zeslunce, z tepla a z jeho energií, které nám přináší jaro.  Tato vzácná doba nám dává možnost zapomenout na velmi náročnou zimu, kterou jsme prožili během uplynulých týdnů. Právě na to období, kdy naše těla a duše trpí pod náporem negací a špatných zpráv. 

Opět nastává doba, kdy v sobě můžeme probudit naše vnitřní a pozitivní JÁ. 

Světlo a teplo získává na síle, světelný rok 2021, který je před námi, může být také časem velkých změn a důležitých rozhodnutí. Odhoďte svoje zábrany, svoje negativní emoce, které jste nasbírali v čase chladných rán a zasněžených večerů. 

Zhluboka se nadechněte a přijměte sílu a energii, kterou nám všem dává Matka příroda. Jarní rovnodennost je příležitostí pro všechny z vás, kteří chtějí svůj život obrátit k lepšímu. Najděte si čas, uvolněte se a v sobotu 20. března si zajděte na louku, do lesa nebo se jen posaďte  na balkon či si stoupněte k oknu, zavřete oči a svoji tvář, myšlenky, pocity a emoce nasměřujte směrem ke Slunci. Pomůže vám. Tak jako mně, každý rok. 

Jsem stále s vámi, moji milí.

Vaše Silvia

LEDNOVÝ ÚPLNĚK VE LVU

By | Novinky | No Comments

Úplněk v měsíci lednu je ovlivněn silnými energiemi Lva. 
Lev je silné a mocné zvíře a přesně takové budou i emoce tohoto dne. Zkoušky trpělivosti se osvědčí, neboť veškerá nepromyšlená a náhlá rozhodnutí mohou jít proti jeho sobě samému. Jakékoliv důležité věci je vhodnější přesunout na jiný čas. Vhodné jsou naopak dokončit komunikační věci či záležitosti smluv.
Lví energie se objevuje ve Vodnářských energiích, bude chuť i na životní rozlet. Toto vše bude procházet i náročná energie, proto okolo úplňku bude vhodná opatrnost na cestách i při sportech.
Mohou se vynořovat témata svobody, volnosti a chutě do naplnění života. Lví energie dodají sebevědomí, seberealizaci, sebejistotu. 
A jelikož se tento den budou vynořovat z hloubi duše témata svobody, přinese úplněk možnost vyvrcholení pochopení a poznání. „Jak se prosadit v životě, čeho chci dosáhnout, vykonat, aby vše bylo v souladu s námi i s volností a svobodou“, což nemusí být přímo s tím, jak dosud žijete. 
Měsíc na obloze bude silně zářit, jak jinak, když je ve Lvu a před úplňkem vytvoří seskupení s hvězdami Castor, Pollux a Regulus.