Říjen

By 27. Říjen, 2020 Novinky No Comments

ŘÍJEN

Chladná rána dávají stále více připomenutí, že léto je již dávno za námi a zima před námi.Listy se barevně propojují v oranžovo-červených tónech, květy chryzantém zdobí naše okna a my stále více saháme po teplejším oblečení.

Zvířata se začínají chystat na zimní spánek a my jim více a více poskytujeme do krmítek potravu, k jejich lepšímu vykrmení před nadcházejícími mrazy. 

V říjnu je nejvíce ohrožen žaludek. Obranyschopnost našeho organismu se projevuje právě skrze možnost posílení skrzejídlo a tím žaludek jednoznačně je. 

Z připravovaných potravin se nám stále nejlépe ukazuje vše barevné, co nám matka příroda v tu dobu poskytuje. Oranžové dýně, mrkve, bílé patisony, bílé kysané zelí, cukety, brokolice, špenátu, kapusty, zeleniny nalezneme nepřeberné množství. Pokud můžeme volit, přímo ze zahrádek či od zemědělců, které jsou nejvhodnější. Bacily poté mají málo možností, dostat se nám do organismu. 

Vitamín c je možné nalézt nejenom v čerstvém ovoci, citronech, ale natrhat přímo na keřích šípků. Šípek má více vitamínu c, než citron a naši předkové to dobře věděli.

Vitamín d výrazně omezuje náchylnost k infekčním chorobám, získáme ho na slunci a také konzumací ryb, vaječných žloutků či mléka. 

Jelikož většina imunitního systému sídlí ve střevech, je vhodné doplnit stravu kvalitními jogurty, podmáslím či již zmíněným kysaném zelí. Naši předkové měli v zásobě kysané zelí po celou zimu, které přidávali do každého pokrmu. Imunitní systém si dobře připravíme a podpoříme na chladnou zimu vhodným a pravidelným pohybem. Za zmínku stojí též návštěva sauny, kterou volíme dle typu a našeho zdravotního stavu.